top of page

BİLBAO'DAN GÜNÜBİRLİK GİDİLEBİLECEK YERLER

Başlamadan not: Biz Bilbao'ya 1 gün, San Sebastian'a 3 gün ayırdığımız için aşağıdaki yerlerin hepsine gidemedik, bunun için bazı fotoğrafları Bizkay Körfezi'nin turizm sitesinden almam gerekti.


San Juan de Gaztelugatxe

Burası bölgedeki en popüler ziyaret noktalarından biri, çünkü Game of Thrones’da kullanılan lokasyonlardan bir tanesi. Yalnız buraya toplu taşıma ile ulaşmak biraz meşakkatli, önce tren ya da otobüs ile Bakio’ya ulaşmanız gerekiyor. Oradan da 6 km boyunca artan rakımlı bir yoldan buraya yürümek gerekiyor.

San Sebastian

Atlantik kıyısının deniz tatili için en popüler şehri San Sebastian. 3 ayrı plajı var. İkisinde yüzülebilirken, bir tanesi yalnızca dalga sörfü için uygun. Bu yaşanılası şehri ayrı bir yazıda anlatacağım. Bilbao’dan San Sebastian’a otobüsle 1 saatte ulaşılıyor.

Gatika

Tarihi Butron Kalesi’nin bulunduğu kasaba. Bilbao’dan toplu taşımayla 1 aktarma yaparak ulaşmak mümkün.

Getxo

Metro ile 20 dakikada Bilbao’nun okyanus kıyısındaki Getxo’ya ulaşılabiliyor. Bir tarafı tam bir balıkçı kasabasıyken, diğer tarafında Bask Bölgesi’nin en zengin evleri mevcut.

Urdaibai

Vahşi Atlantik kıyılarının ormanlarla buluştuğu bu koya da tren ve otobüsle ulaşmak mümkün.

Zumaia

Burası da Game of Thrones’daki çekim noktalarından, diziyi izlemediğim için bilmiyorum, sanırım Dragonstone diyorlarmış. Buranın denize inen dik yamaçları meşhur.

Kapatmadan! İnstagramı daha aktif kullanıyorum, takip etmek isterseniz; buraya tık tık.


Bilbao Gezi Notlarıma da göz atmak isterseniz, buraya tık tık.#bilbao #bilbaogezirehberi #ispanyagezirehberi #bizkaykörfezi0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page